Autor Wątek: Słuchaweczki  (Przeczytany 8776 razy)

Offline misio

• Polityk
  • Postaw piwo: +49/-0
  • Marka samochodu: DajEwo
  • Model: Tico, bo tiko tiko pali
  • Prawidziwe imię: Mściwuj
Odp: Słuchaweczki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:46:50 pm »
wczoraj zakupiłem słuchawki, wierny marce, Panasonic RP-HT260 . Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu -lipne- jakieś takie lekkie, dwa kable każdy do osobnej słuchawki . Po chwili uświadomiłem sobie, że moje poprzednie słuchawki które służyły mi kilka dobrych lat, były już tak połamane że ilość taśmy aluminiowej zbrojonej którą użyłem do sklejenia ich dużo obciążyła słuchawki i sprawiały wrażenie masywnych. No dobra, podłączam do sprzętu ... no i ... dupy nie urywa ale dzięk dość przyzwoity, zwłaszcza bas, sopran mógłby być dość lepszy, ale equalizer wszystko naprawił.

podsumowując :

za tą  cenę (99zł w EURO AGD RTV) produkt dość dobry, słuchawki dobrze przylegają do uszu izolując dźwięki z otoczenia, nie męczą podczas długiego słuchania.

minus - podwójny kabel

Offline Rafaucio

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
  • Postaw piwo: +19/-0
  • Marka samochodu: Citroen
  • Model: Cactus Hello Yellow '17 i Astra G 2.0 DTI '02
  • Prawidziwe imię: Rafał
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 21, 2014, 02:39:14 am »
Muszę napisać przeprosiny dotyczące moich słuchawek. Pożyczyłem od brata gramofon i płyty (takie czarne) i muszę powiedzieć, że odsłuch był rewelacyjny. Przyznaję, że jestem skrzywiony subwooferem i oczekiwałem dołów niczym bywalec dyskotek a te słuchawki grają po prostu poprawnie i nie powinienem nic więcej oczekiwać. Oczywiście znajdziemy słuchawki z dobrym dołem ale do innego rodzaju muzyki niż jest przyzwyczajony a nawet bardziej do gier i filmów gdzie dół jest bardzo ważny.
Rodzina Cytromaniaków :)
Rafał, Magdalena i Igorek :)

Offline misio

• Polityk
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:14:42 am »
Rafał, co mam o Tobie myśleć  ::) ::) ::) za dwadzieścia trzecia nad ranem, takie wyrzuty sumienia hehehehe

Offline citro

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
  • Postaw piwo: +20/-0
  • Model: Citroen C4GP , LN, BX 19,16v w Kombi :)
  • Prawidziwe imię: Andrzej
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 21, 2014, 09:36:17 am »
Jak to co masz myśleć ?
Chłop nie dojadł, nie dopił ..... ( wiesz jak to w gościach ) ......   >:D
Sudecki Klub Citroena to niekończąca się opowieść :)
Jeśli potrzebujesz pomocy , dzwoń 694706167 czynny 24/h , jeśli będę w stanie pomogę " Citro "

Offline misio

• Polityk
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 21, 2014, 10:06:39 am »
No tak, żona za bardzo nie chce słuchać o słuchaweczkach, chce spać, a Rafaucio nie dojedzony nie dopity :)

Offline Rafaucio

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 21, 2014, 11:11:38 am »
To Wy w środku nocy piszecie :) gdy człowiek śpi w najlepsze. Tak źle nie było bo i dojadł i dopił do piątej rano wszystko, tylko czemu tak głośno dzisiaj klawiatura stuka?

Offline Citronauta

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
  • Model: BX GTI 16V
  • Prawidziwe imię: Łukasz
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 21, 2014, 11:39:57 am »
Bo wyrobiona waść :D Trza pomyśleć nad nową heh :D
Kanciastopiękny i nic więcej :)

Offline Rafaucio

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2017, 00:04:37 am »
Muszę napisać przeprosiny dotyczące moich słuchawek. Pożyczyłem od brata gramofon i płyty (takie czarne) i muszę powiedzieć, że odsłuch był rewelacyjny. Przyznaję, że jestem skrzywiony subwooferem i oczekiwałem dołów niczym bywalec dyskotek a te słuchawki grają po prostu poprawnie i nie powinienem nic więcej oczekiwać. Oczywiście znajdziemy słuchawki z dobrym dołem ale do innego rodzaju muzyki niż jest przyzwyczajony a nawet bardziej do gier i filmów gdzie dół jest bardzo ważny.

Przepraszam sam siebie za tą opinię. W ostatnim czasie dużo poczytałem na temat słuchawek i zdecydowałem się na zakup nowych firmy ISK (klony AKG). Słuchawki dość tanie bo 259zł kosztujące a grają niczym słuchaweczki AKG za ponad 500 zeta. Kiedyś wydawało mi się, że Blaupunkty, które zakupiłem grają poprawnie, ale "wydawało mi się" - oddam je komuś za darmo jak chce. Wracając do tematu, dużo dowiedziałem się od prowadzącego blog "Audiofanatyk" i na podstawie tych recenzji zakupiłem moje ISK HD9999 . Powiem tylko, że odsłuch jest rewelacyjny a same używanie słuchawek nawet przez godzinę czy dwie nie męczy moich uszu. Poleciłem dla mojego ojca tańszą wersję słuchawek do kompa również firmy ISK i powiem, że dźwięk jest podobny, ale wykonanie już troszkę gorsze tzn nausznice są z twardego materiału i po godzinie słuchania uszy się męczą. Nie porównywałem obu słuchawek na identycznym sprzęcie, ale "na oko" grają podobnie chociaż moje wydają się miększe w basie. Cena tańszych to jedyne 78zł co jest według mnie rewelacją jakości do ceny. Model to ISK HP-580 .
Jeżeli ktoś zabrnie w temat dość głęboko dojdzie do wniosku, że słuchawki należy czymś "napędzić" a wcale nie chodzi mi o standardowe CD (komórki to są do dzwonienia a nie do muzyki). Aby uzyskać dobre brzmienie wystarczy prosty odtwarzacz CD, DVD, Blue-Ray i przetwornik DAC (Digital Analog Converter) najlepiej z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, aby mieć świetne źródło dźwięku dla naszego sprzętu audio.
Obecnie przymierzam się do zakupu przetwornika polskiej firmy Nostromo, ale niestety cena jest dla mnie dość zaporowa. Można kupić tańsze przetworniki z wzmakiem słuchawkowym, ale ten konkretny model nie daje mi spokoju i myślę, że uda mi się go nabyć w najbliższym czasie i wówczas poznam pełnięmożliwości moich słuchawek i obym nie doszedł do wniosku, że te obecne ISK to nie warte odsłuchu budżetówki...

Offline misio

• Polityk
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2017, 13:44:58 pm »
Rafaucio czekam na opinię, nie ukrywam że też nad czymś takim się zastanawiałem. Na chwilę obecną mam dylemat co do sprzętu nagłaśniającego do salonu. Ponieważ w domu miałem totalną rozpierduchę (burzenie ścian działowych pomiędzy pokojami) mój obecny sub i głośniki satelitarne nie wydalają.

Offline Rafaucio

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2017, 20:45:24 pm »
Ja mam w dalszym ciągu wzmacniacz Pionieera i dokupiłem jako tylne boczne 2 kolumny podłogowe identyczne jak fronty. Dodatkowo kolumna centralna i tylna. Fotki wrzuciłem z jakieś stronki specjalnie na tle foteli aby można było zobaczyć ich rozmiar. Całość uzupełnia sub aktywny Sony.
Obecnie gdybym wymieniał sprzęt audio, to kupiłbym raczej porządny Soundbar ze względu na niewielki gabaryt a efekt dźwiękowy jest również super. Brat ma taką Yamahę i gdybym nie słyszał na żywo, to w życiu bym nie uwierzył, że to tak rewelacjnie gra. Jak ktoś ma więcej pieniążków (6666zł) to można kupić najwyższy projektor Yamahy

p.s. znalazłem jeszcze test dobrych soundbarów KLIK
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 21:03:50 pm wysłana przez Rafaucio »

Offline misio

• Polityk
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2017, 21:27:16 pm »
dużo czytałem na temat soundbarów, i zdania są mocno podzielone. Niestety w sklepach nie ma tego efektu dzwiękowego co w domu. Podane twoje przykłady mają niestety cenę zaporową, bardziej skłaniałem się do tej opcji . Na plus soundbarów jest estetyka (brak kabli i ładny wygląd pod tv) kompatybilność z posiadanym sprzętem samsunga. Nic innego nie mogę powiedzieć bo nie widziałem u nikogo czegoś takiego w domu
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2017, 21:29:46 pm wysłana przez misio »

Offline Rafaucio

• Stowarzyszenie SKC
  • Gawędziarz-erotoman
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 10, 2017, 12:15:12 pm »
Misio, ta Yamaha co ma brat jest naprawdę warta tej kasy a od tego co Ty wybrałeś kosztuje trochę więcej lecz jeżeli weźmiesz na 10 rat to te 8 dych więcej nie będzie aż takim problemem co miesiąc. KLIK

p.s. Ta Yamaha ma dołączony mikrofon do kalibracji, więc "sama" ustawia optymalnie głośniki, aby tam gdzie siedzisz był jak najlepszy odsłuch. Sub jest bezprzewodowy i ustawiasz gdzie chcesz, jedynie byle zasilanie było.

p.s.2 DAC zamówiony :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 12:49:45 pm wysłana przez Rafaucio »

Offline Shazam

• Nowicjusz
  • Postaw piwo: +0/-0
  • Model: Xsara Picasso
  • Prawidziwe imię: Stefan
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 08, 2019, 13:38:45 pm »
Ja tam uzywam jakis randomowych sluchawek na bluetooth, NIENAWIDZE przewodowych bo praktycznie w każdych ktore ialem kabel zawsze padal tak, że dzialala mi tylko jedna sluchawka.